Љупчо Николовски

Николовски: Ќе бараме отчет и од градоначалници и директори

Новиот генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски најави дека одговорност ќе се бара и од актуелни градоначалници, локални функционери и директори. -Ќе работиме на силна контрола во партијата за спроведување на ветената програма. Во следниот...
Цветанка Ласкова

Цветанка Ласкова разрешена од позицијата координаторка на Форумот на жени на СДСМ

Координаторката на Форумот на жени на СДСМ, Цветанка Ласкова по иницијатива на претседателот на партијата Зоран Заев на денешната седница на Централниот одбор си поднесе оставка од оваа партиска функција. Ласкова во јавноста беше неколку...

[Видео] Заев по завршување на Централнито Одбор!

Заврши седницата на Централнито Одбор на СДСМ.Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев им се заблагодари на сите членови на раководството што до сега беа на функција. Претседателот на СДСМ , Зоран Заев по завршувањето...

Разрешен и Миле Зечевиќ, за разрешување на министри ќе се одлучува дополнително

Централниот одбор на СДСМ вечерва ги разреши генералниот секретар на партијата, шестте потпретседатели и организацискиот секретар. Според партиски извори разрешен е Александар Кирацовски од генерален секретар и Миле Зечевиќ од организациски секретар. Разрешени се и...

Ви остана само уште една недела

Ако се уште не сте ја провериле годишната даночна пријава треба да го направите тоа во најбрз можен рок. Датумот до кога треба да ја потврдите или корегирате годишната даночна пријава е 31 мај. Околу 80...
сдсм

Разрешено речиси целото раководство на СДСМ

Шесте потпретседатели на СДСМ се разрешени, заедно со генералниот секретар на партијата, се првичните неофицијални информации од вечерашната седница на Централниот одбор на партијата. На местото на Александар Кирацовски, за нов генерален секретар на СДСМ...

Според анкетите Неа демократиа води пред Сириза на Ципрас

Владините официјални претставници во Грција ги потценуваат излезните анкети, кои покажуваат дека најголемата опозициска партија Неа демократиа води со 8,5 проценти пред владејачката партија Сириза. Пет ТВ-канали го објавија резултатот откако гласачките кутии беа затворени...

По два часа на седницата на Централниот Одбор СДСМ донесе одлука

По два часа на седницата на Централниот Одбор донесена е одлука за распишување конкурс за избор на нови претседатели на 78 општински организации на партијата, брифираат извори за А1ОН од СДСМ. Ќе се распише конкурс...

Заев ќе го „смете“ Кирацовски?

Според неофицијални информации на ТВ21, вечерва на ЦО на СДСМ, Заев ќе разреши пет до шест министри, а министерот за земјоделие Љупчо Николовски деновиве ќе поднесе оставка, по што ќе ја преземе досегашната функција на...
сдсм

Централниот одбор на СДСМ доби нов претседавач

На денешната седница на Централниот одбор СДСМ е променет претседавачот Пеце Мирчески. На негово место е поставена Соња Карапеч од Битола. Таа е директор на Студентскиот дом „Кочо Рацин” во Битола. Како што брифираат партиски...