Чом: Зошто Камчев се исплашил од Боки 13?

Откако менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, е во притвор како првоосомничен во случајот „Рекет“, расте интересот во јавноста што ќе се случува со телевизијата и новинарите кои таму работат. Гостувајќи во радиото Канал 77, новинарот...

Калајџиев: Падот на Јанева е како да паднал Заев со цела влада

Без специјалната обвинителка Катица Јанева не можат да продолжат судењата по предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), вели професорот од Правниот факултет Гордан Калајџиев за „Слободен печат“. Во јавноста деновиве се отворија низа дилеми...

Героски до Кирацовски: И јас така, си пишувам глyпоcти, оти нeмaм пoпaмeтнa работа

По шпeкулациите во јавноста дека двајца актуелни пратеници на СДСМ стојат зад пceвдонимите Кики и Фрики во „peкетарскиот“ серијал на новинарот Бранко Героски, доскорешниот ген-сек на СДСМ, Александар Кирациовски вели дека не знае кој...
Zoran zaev direktori ministri

Премиерот Заев се пофали со нов раст на просечната плата

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави дека просечната плата од месец во месец продолжува да расте и оти економската година ги дава резултатите. -Просечната плата од месец во месец продолжува да расте! Економската...
орце камчев

Орце Камчев нема да биде гонет за давање поткуп, бидејќи го пријавил случајот

Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет...
vane cvetanov vilma ruskoska

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: ВИЛМА РУСКОСКА И ДВОЈНИТЕ СТАНДАРДИ!

Во врска последните случувања под капата на Обивинителството за организиран криминал под водство на обвинителката Вилма Рускоска, Ване Цветанов од Здружението Зелена Лупа и поранешен прв човек на Агенцијата за спречување на перење пари...

Бизнисменот Стајиќ: Јас сум една од жртвите на тој “Рекет” од страна на едниот...

Бизнисменот Владимир Стајиќ, кој е сопственик на компанијата “Супертрејд”, на социјалните мрежи напиша јавно дека бил жртва на едниот, од двајцата осомничени во случајот “Рекет”. Владимир Стајиќ кој е сопственик на компанијата „Супертрејд„ на фејсбук...

Латас нуди „договор“ со Јовевски: Јас пак на суд или тој да поднесе оставка

Новинарот Драган Павловиќ-Латас го прозва републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовевски, кој на прес конференцијата за „Рекет“ ја нападна судијката Марија Клетнички Марковски дека донела ослободителна пресуда во случајот „Тревник“ на СЈО поврзан со неговата...

Демант до веб портал “Лидер” за: “Потенцијален скандал во Националната агенција”

Национална агенција за европски образовни програми и мобилност: До: Веб портал “Лидер” Предмет: Реакција Почитувани, На ден 19.07.2019 година во 17:12 минути на вашиот портал е објавена вест со наслов “Потенцијален скандал во Националната агенција: Директроката дала лажна...

Муковски, Василевски, Арнаудов останаа без обезбедување

Министерството за внатрешни работи им го одзеде обезбедувањето на седумте пратеници што уживаа полициска заштита по собраниската седница за промената на името, дознава „А1 он“. Според нашите информации, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Владанка Авировиќ,...