БОМБА: Хари Костов и Комерцијална банка влегуваат во РК Вардар?

Првиот човек на Комерцијална банка, г-дин Хари Костов најверојатно наскоро ќе биде обелоденет како прв човек и на РК Вардар. Неофицијални извори велат дека е речиси сигурно Комерцијална банка да биде главниот спонзор на РК...

Уапсен Мишел Платини

Поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини е уапсен во врска со истрагата за доделување на организацијата на Мундијалот за 2022 година. Светските медиуми пренесуваат дека Платини е уапсен рано утрово, со цел да биде однесен...

Maкедонија ја совлада Грција во Струмица и заврши на првото место

Maкедонија ја оправда фаворитската улога и ја совлада Грција со 27:23 (13:11 на полувремето). Со оваа победа нашите најдобри ракометари се пласираа на првото место во третата група од Квалификациите за Европското првенство во...

[Видео] Новата химна за Вардар доби видео запис

Пред околу еден месец на социјалната мрежа Фејсбук две девојки објавија видео каде пејат песна за Вардар. Сега истата таа песна доби видео запис и продолжение на текстот.

[Видео] Брканици низ Скопје: Полските хулигани во директен судир со полицијата!

Познато е дека полските навивачи се едни од најнезгодните во Европа, а тоа на своја кожа денес го почувствува и македонската полиција. Македонската фудбалска репрезентација утре ги продолжува настапите во евро-квалификациите. Во рамки од третото...

Панчев: Македонија е фудбалска земја, но политиката многу се меша

В петок македонската национална селекција ќе игра против Полска на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Полјаците се незгоден и поквалитетен противник, но Македонија има шанси за поволен резултат, смета Дарко Панчев. „Полска е поквалитетната репрезентација, но...

Шилегов им ја врачи наградата од 100 илјади евра на „црвено-црните“

Вардарци завршија го посетите, последна станица беше кај градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој им ја врачи ветената награда од 100.000 евра за шампионската титула. Шилегов вчера ги пречека ракометарите на европскиот и македонски...

[Видео] Европскиот шампион Вардар слета во Скопје!

Новиот европски ракометен шампион РК Вардар пред неколку минути слета на скопскиот аеродром. Таму веќе три часа ги чекаат илјадници фанови. Потоа прославата ќе продолжи на плоштадот Македонија, каде веќе има огромен број на фанови.

Импресивна глетка: Моторџиите пристигна на скопскиот аеродром и се споија со навивачите

Стотина моторџии со јаки машини но и оние кои возат послаби скутери само што пристигнаа на скопскиот аеродром. Таму веќе се собрани огромен број навивачи на ракоментниот клуб Вардар и е паркиран автобусот со...

Промена на планот, ракометарите во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Ракометарите на Вардар со задоцнување ќе пристигнат на скопскиот аеродром, поради административни причини, како што појаснува скопскиот градоначалник, Петре Шилегов. -Почитувани, заради административни причини (пасоши, документи и сл) авионот од Келн ќе полета во 18.00...