[Фото] Груевски скоцкан, во прекрасна придружба на црвен тепих на бизнис журка во Будимпешта

Поранешниот премиер кој избега и доби азил во Унгарија, Никола Груевски, повторно се појави во јавноста на нова бизнис забава во Будимпешта.

Тој е фотографиран со уште двајца мажи и една жена.

Ова е второ негово појавување на бизнис забава откако претходно беше „уловен“ на сличен настан на брод.

На Фејсбук страницата за бизнис-забавата е објавено дека на неа присуствувале претставници на компании и поканети гости. На оваа страница е објавена и фотографијата од поранешниот премиер.

loading...
You Might Like
SHARE