Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат владата

Шокантна изјава имаше премиерот Зоран Заев во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител во 19 часот.

Премиерот се служеше со навредлив и хомофобен речник, со кој го навредуваше новинарот Бранко Героски, но и првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски.

„Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Ќе се бориме до крај, а секој ќе си сноси одговорност“, рече Заев за „Рекет“.

Извор: 24.mk

loading...
SHARE